Lewandowski scrie istorie în Liga Campionilor! Record NEBUN stabilit de atacantul lui Bayern

Robert Lewandowski a marcat în 14 minute şi 31 de secunde cel mai rapid poker din istoria Ligii Campionilor.

Atacantul polonez a marcat în meciul cu Steaua Roşie patru din cele şase goluri ale lui Bayern Munchen.

Primul gol al formaţie din Germania a fost marcat de Goretzka, în minutul 14. Robert Lewandowski a deschis seria reuşitelor cu un gol de la 11 metri, în minutul 53. Şapte minute mai târziu devia o minge în poarta gazdelor. În minutul 64 trimitea fără speranţă cu capul, iar patru minute mai târziu desăvârşea opera după un schimb superb de pase cu Perisic.

În minutul 90, Tolisso şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, iar Steaua Roşie - Bayern Munchen s-a încheiat 0-6.

Afla mai multe despre: robert lewandowskibayern munchen