VIDEO | FCSB - Chindia 3-2. Elevii lui Petrea au tremurat, dar ţin aproape de CFR. Revenire spectaculoasă în repriza a doua

FCSB a învins Chindia cu 3-2, pe Arena Naţională, în etapa a 26-a din Liga 1.

LIVE VIDEO | FCSB - Chindia 3-2 (Olaru 47, V. Gheorghe 68, 77 / Popa 15, Butean 21)

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, Dumiter, Oct. Popescu
Rezerve: Straton - Creţu, Miron, Şut, I. Stoica, V. Gheorghe, Oaidă, Keşeru, S. Şerban
Chindia: Căbuz - Căpuşă, Piţian, P. Iacob, Ad. Ioniţă - Butean, Passaglia, M. Dulca, Sila - Popadiuc, D. Popa
Rezerve: D. Moldovan - L. Corbu, M. Şerban, Chunchukov, Cantave, Kovic, A. Şerban, Celea, Roumpoulakou

Min. 90+4 - Final de meci. Victorie pentru FCSB după un meci spectaculos, dar o primă repriză slabă din partea elevilor lui Toni Petrea.

Min. 90+3 - GOL ANULAT! Chindia înscrie prin Piţian, dar arbitrul de tuşă ridică steagul şi anulează reuşita.

Min. 87 - GOL ANULAT aiurea FCSB! Ianis Stoica a alergat excelent spre o minge care părea pierdută, a fost lovit cu mingea din degejarea lui Căbuz, a recuperat mingea şi a înscris, dar reuşita sa a fost anulată eronat.

Min. 77 - GOOOOOLLLLLL FCSB! Vali Gheorghe înscrie, face dubla şi o aduce pe FCSB în avantaj pentru prima dată. Revenire spectaculoasă!

Min. 68 - GOOOOLLLLLLL FCSB! Vali Gheorghe egalează cu un şut printre picioarele lui Căbuz, din interiorul careului.

Min. 47 - GOOOOOLLLLLLLL FCSB! Olaru înscrie cu un şut plasat, după o pasă excelentă a lui Tănase.

Min. 46 - Începe repriza a doua.

Min. 45+1 - Pauză.

Min. 38 - Ocazie FCSB! Ovidiu Popescu centrează bine din dreapta, Dumiter reia cu capul spre poartă, dar Căbuz e la post.

Min. 34 - Ocazie FCSB! Edjouma trage de pe loc, din apropiere, dar Căbuz reţine mingea fără mari emoţii.

Min. 21 - GOOOOOLLLLL Chindia! Incredibil! Butean înscrie şi el şi dublează avantajul echipei lui Emil Săndoi.

Min. 19 - Ocazie FCSB! Florin Tănase trage şi el din lovitură liberă, dar Căbuz n-are emoţii să respingă.

Min. 15 - GOOOOLLLL CHINDIA! Daniel Popa, execuţie în forţă din lovitură liberă! Vlad n-a putut face nimic.

Min. 1 - A început meciul.

FCSB este obligată să câştige împotriva echipei pregătite de Emil Săndoi. Bucureştenii sunt pe locul 2 în clasament, cu 55 de puncte şi au nevoie de cele 3 puncte pentru a menţine distanţa faţă de campioana CFR. Cu o eventuală victorie, echipa lui Toni Petrea s-ar apropia la 6 puncte de ardeleni.

În acest sezon, Chindia nu a mai avut evoluţii la fel de bune ca în campania precedentă. Echipa lui Emil Săndoi ocupă locul 11 în clasament, cu 28 de puncte şi este mai aproape de zona retrogradării decât de locurile care asigură prezenţa în play-off-ul Ligii 1.

FCSB nu a mai pierdut în campionat de 18 etape şi este clar favorită în confruntarea care va avea loc pe Arena Naţională. Totuşi, Emil Săndoi a creat o defensivă foarte solidă la Târgovişte şi a răpus multe echipe din Liga 1 pe contraatac.

Afla mai multe despre: fcsb-liga 1-chindia