VIDEO | FCU Craiova 1948 - Rapid 3-2. Cinci goluri în repriza a doua: oltenii au înscris de 3 ori în 7 minute!

FCU Craiova 1948 a învins pe Rapid, 3-2 în Bănie, în etapa a 29-a din Liga 1.

LIVE VIDEO | FCU Craiova 1948 - Rapid 3-2 (Baeten 72, Sidibe 74, Compagno 77 / Vojtus 58, Kait 81)

FCU Craiova 1948: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Huygebaert - Baeten, Albu - Sidibe, Bauza, Van Durmen - C. Bălan
Rezerve: Mogoşanu - C. Albu, Blidar, Buşu, Compagno, Marquet, Ondaan, Paramatti, Pop
Rapid: Moldovan - Acuna, Săpunaru, Grigore, Goge - Sefer, Kait, Albu, Carnat - Ilie, Vojtus
Rezerve: Drăghia - Ad. Bălan, Marzouk, Dandea, Demici, Al. Ioniţă, Moise, Pănoiu, Stahl

Min. 90+5 - Final de meci.

Min. 81 - GOOOOOLLLLL RAPID! Kait înscrie spectaculos de la distanţă, cu un şut imparabil pentru Mogoşanu!

Min. 77 - GOOOOOOOLLLL CRAIOVA! Ce nebunie! Compagno profită de o greseală incredibilă a lui Horaţiu Moldovan, interceptează o minge şi trimite balonul în poartă. Oltenii s-au dezlănţuit.

Min. 74 - GOOOOOOLLLLL CRAIOVA! Sidibe înscrie şi îi aduce pe olteni în avantaj. Bauza îl serveşte excelent pe Sidibe în careu, care trage din prima. Moldovan încearcă să respingă cu piciorul, dar nu are ce face şi oltenii preiau conducerea.

Min. 72 - GOOOOOOOOLLL CRAIOVA! Baeten înscrie şi golul e valabil, deşi iniţial a fost anulat pentru ofsaid. Mingea a ajuns la Baeten dintr-o deviere a lui Alex Albu, astfel poziţia sa a fost valabilă. Belgianul l-a învins uşor pe Moldovan.

Min. 58 - GOOOOLLLLLLLL RAPID! Vojtus deschide scorul în Bănie!

Min. 55 - Ocazie Craiova! Bauza trage din drop, din apropiere, peste poarta Rapidului după o lovitură liberă. A încercat să-l surprindă pe Moldovan, ieşit să respingă.

Min. 51 - Ocazie Rapid! Alexandru Albu trage din lovitură liberă, dar peste poarta lui Robert Popa.

Min. 49 - Ocazie Craiova! Sidibe trage în diagonală din careu, dar pe lângă poarta lui Moldovan.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45 - Pauză.

Min. 38 - Ocazie FCU Craiova! Albu trage din careu, dar fără emoţii pentru Moldovan.

Min. 32 - Ocazie FCU Craiova! Baeten trage de la distanţă, după ce a primit o pasă de la Bauză, dar Moldovan prinde mingea.

Min 4. Ocazie Craiova! Kovacic a prelungit cu capul până la Sidibe, dar portarul Rapidului a intervenit!

Min 4. Ocazie FC U Craiova! Bauza trimite un şut din afara careului, dar Horaţiu Moldovan intervine!

Min 1. A început meciul!

FCU Craiova 1948 primeşte, în Bănie, vizita Rapidului, în etapa a 29-a din Liga 1, de la 19:55, pe Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO pe telekomsport.ro. Cele două echipe nu mai au şanse la play-off, astfel că se vor duela din nou în play-out-ul campionatului.

Nou promovate în Liga 1, Rapid şi FCU Craiova 1948 arată că se poate supravieţui fără mari probleme în prima ligă şi din această postură. Rapidul ocupă locul 8 în clasament, cu 37 de puncte, dar vine după o serie de nouă meciuri fără victorie în Liga 1.

De partea cealalată, FCU Craiova arăta a victimă sigură în urmă cu câteva etape, dar de la revenirea lui Nicolo Napoli la comanda echipei, oltenii şi-au revenit şi sunt pe loc de baraj. FCU Craiova 1948 ocupă locul 12 în clasament, cu 30 de puncte şi doar o înfrângere în ultimele cinci meciuri.

În tur, Rapid şi FCU Craiova 1948 au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci jucat la Mioveni.

Afla mai multe despre: fcu craiova 1948rapidlive videoliga 1