VIDEO | Rapid - ASU Poli 1-0. Super golul lui Sefer a decis meciul! Încă un pas spre Liga 1 pentru giuleşteni

Rapid

Rapid a câştigat cu 1-0 meciul jucat împotriva lui ASU Poli, la Buftea, în etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 2.

LIVE ACUM | RAPID - ASU POLI 1-0 (Sefer 65)

• Rapid: Moldovan - Jorza, Nastos, Dandea, Goge - Barbu, Costin - Sefer, Ilie, Hlistei - Ad. Bălan
  • ASU Poli: Păduraru - Jurj, Bocşan,  Scutaru, Pamfile - Radu, Coadă, Codrea, Ivanovici - Axente, Munteanu

Min. 90+5 - Final de meci. Victorie pentru Rapid şi încă un pas spre promovare!

Min. 90+4 - Ocazia Rpaid! Ursu a scăpat spre poarta lui ASU Poli, dar şutul său a fost blocat in-extremis de portar.

Min. 80 - Ocazie ASU Poli! Moldovan scoate cu piciorul la un şut din apropiere!

Min. 65 - GOOOOOOLLLLLL RAPID! Sefer înscrie cu un şut spectaculos de la 20 de metri!

Min. 53 - Ocazie Rapid. Bălan trimite pe poartă din lovitură liberă, dar fără emoţii pentru ASU Poli.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Pauză în partida dintre Rapid şi ASU Poli Timişoara. 0-0 după primele 45 de minute

Min 35. Şut al lui Costin, mult peste poarta oaspeţilor

Min 26. Şansă de gol pentru ASU Poli. Axente este în prim plan, dar ratează.

Min 22. Ocazie mare ASU! Munteanu scapă singur cu Moldovan, dar nu reuşeşte să marcheze

Min 19. Hlistei ratează lovitura de la 11 metri. Scorul rămâne 0-0

Min 17. Penalty pentru Rapid. Bocşan de la formaţia oaspete vede al doilea galben şi este eliminat

Min 12. Ocazie la poarta Rapidului. Ivanovici înaintează nestingherit cu mingea la picior, prinde un culoar, dar şutul său trece alături

Min 9. Centrare periculoasă a lui Munteanu, dar mingea este reţinută cu siguranţă de Moldovan din faţa lui Axente

Min 1. A început meciul

Rapid este în spatele Craiovei, dar cu o victorie împotriva formaţiei din Timişoara, se poate distanţa la cinci puncte de locul trei, cu doar două etape înainte de final.

Giuleştenii mai au de jucat cu FC U Craiova 1948 (echipă deja promovată în Liga 1) şi CS Mioveni. Ultimul meci ar putea să nici nu mai conteze.

În Liga 1 vor promova la finalul play-off-ului primele două clasate din Liga 2. Locurile 3 şi 4 vor merge la baraj, unde vor înfrunta locurile 7 şi 8 din play-out-ul Ligii 1.

Afla mai multe despre: rapidasu poli timişoara