VIDEO | Succes clar pentru Tottenham. Harry Kane s-a distrat cu Dortmund!

Tottenham - Dortmund promitea spectacol prin prisma echipelor angrenate. Aşa a şi fost! Tottenham s-a impus cu scorul de 3-1, într-un meci în care atacantul Harry Kane a strălucit.

Scorul a fost deschis foarte repede, în minutul patru de coreeanul Heung-Min Son. Yarmolenko a restabilit egalitatea în minutul 11, marcând superb. Apoi a intrat în acţiune Harry Kane! Atacantul a marcat primul gol al său în minutul 15 după ce a recuperat o minge la jumătatea terenului şi nu s-a mai oprit până nu l-a învins pe Burki. Kane a mai punctat în minutul 60, atunci când a trimis un şut foarte bine plasat. În finalul meciului, Vertongen a fost eliminat.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Tottenham - Dortmund 3-1 (Son 4, Kane 15, 60 / Yarmolenko 11)

Echipele de START:

Tottenham (5-4-1): Lloris – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Davies – Son, Dembele, Dier, Eriksen – Kane.

Dortmund (4-3-3): Burki – Piszczek, Toprak, Sokratis, Toljan – Dahoud, Sahin, Kagawa –  Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic.

Afla mai multe despre: liga campionilortottenhamborussia dortmundtottenham dortmundtelekom sporttelekom sport 3