Lovitură dură pentru Craiova înainte de meciul cu FCSB! S-a accidentat la naţională şi nu va juca în derby

U Craiova va avea un absent de marcă în derby-ul cu FCSB, din etapa a 3-a a play-off-ului Ligii 1. Jucătorul s-a accidentat la meciul echipei naţionale şi şansele ca el să fie refăcut până la reluarea Ligii 1 sunt minime.

Elvir Koljic, în vârstă de 23 de ani, s-a accidentat în meciul Bosniei cu Armenia (scor final 2-1), chiar dacă a fost introdus în minutul 87, în locul lui Edin Dzeko. După doar trei minute, atacantul Craiovei a acuzat dureri musculare şi şi-a lăsat echipa în 10 oameni, dat fiind faptul că erau făcute toate schimbările.

Potrivit informaţiilor Telekom Sport, duminică seară jucătorul va face un RMN pentru a vedea cât de gravă este accidentarea, dar cu siguranţă nu va putea juca în meciul cu FCSB.

12 goluri în 17 meciuri pentru Craiova a înscris bosniacul în acest sezon de Liga 1.

FCSB - Craiova este duminică, 31 martie, în direct la Telekom Sport 1, de la ora 20:30.

Afla mai multe despre: elvir koljiccraiovafcsb