Marius Măldărăşanu, un antrenor dezamăgit. Ce a spus după eşecul cu Farul. ”Meritam mai mult”

Marius Măldărăşanu a tras concluziile la finalul meciului pierdut de Hermannstadt pe teren propriu contra Farului, scor 0-1.

Deşi Farul a abordat meciul cu o echipă improvizată, ”marinarii” lui Gică Hagi au reuşit să înceapă cu dreptul noul sezon, dar au avut parte şi de o doză mare de noroc la ocaziile monumentale ratate de echipa gazdă.

”E frustrant. Meritam mai mult în seara asta. Nu meritam să pierdem. Sunt încrezător că avem atâtea ocazii. O primă repriză temătoare, am stat defensiv destul de bine. A doua repriză am avut ocazie singur cu portarul. Apoi primim gol, este frustrant. E greu să ai posesia împotriva lor. Pe lipsă de luciditate apar greşeli. Dacă marcam, poate câştigam meciul.

Vom analiza acest meci. Când ai ocazii, trebuie să marchezi. Chiar meritam mai mult în seara asta.

Fotbaliştii Farului sunt foarte buni. Nu am văzut o lipsă de concentrare. Din păcate, nici nu ştiu dacă Aioani ar fi avut, cum spunem pe româneşte, bulanul lui Buzbuchi (n.r. în poarta Farului)”, a spus Marius Măldărăşanu.

În următoarea etapă, Hermannstadt va da piept cu nou-promovata Poli Iaşi, pe Stadionul Emil Alexandrescu. Partida este programată pe 23 iulie şi va putea fi urmărită pe Orange Sport 1.

Afla mai multe despre: hermannstadtfarul