Marius Şumudică, resemnat după o nouă remiză: „Poate să vină şi Mourinho la Rizespor, nu va face nimic”. Reproşuri dure la adresa jucătorilor

Marius Şumudică nu a reuşit să obţină o victorie cu Rizespor nici în ultimul meci, împotriva lui Sivasspor, scor 0-0.

Deşi a avut un om în plus din minutul 32, Rizespor nu a strălucit. Prestaţia jucătorilor l-a deranjat pe Şumi care a răbufnit la finalul partidei.
Am avut succes la Gaziantep, am avut rezultate la Kayserispor, dar nu cred că pot face acelaşi lucru la Rizespor. Chiar dacă ar veni Jose Mourinho aici, tot nu ar putea face mare lucru. Nu beau, nu fumez, nu am alte vicii, doar fotbalul. Am avut superioritate timp de 70 de minute, iar jucătorii mei nu au reuşit un dribling, nu am tras la poartă. Eu nu pot face mai mult, nu am un joystick să-i ghidez. Aţi zis că antrenorii dinainte nu au fost buni, acum nici Şumudică nu e, dar ce antrenor ar trebui să vină ca să aibă succes? Am doar o întrebare. Tomas nu este un antrenor bun. Unal Karamn nu este un antrenor bun. Ismail Kartal nu. Şumudică nu. Ce antrenor să vină la echipa asta?”, a fost reacţia lui Şumudică după meci.
Rizespor este pe locul 15 în clasament, cu doar 28 de puncte. Pe ultimul loc se află Kayserispor, cu 25 de puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudicarizespor