Măţel a tras concluziile după înfrângerea cu U Craiova: "Ne-a lipsit atitudinea!". Hermannstadt n-a reuşit să confirme victoria cu FCSB

Hermannstadt​

Alexandru Măţel (31 de ani), fotbalistul lui Hermannstadt, fost la Craiova, a reacţionat la finalul meciului dintre olteni şi sibieni, câştigat cu 1-0 de trupa din Bănie. Fundaşul dreapta a spus că lui şi coechipierilor săi le-a lipsit atitudinea, mai ales în prima repriză.

U Craiova a câştigat meciul cu Hermannstadt cu 1-0, după ce Alexandru Cicâldău a reuşit un gol frumos din lovitură liberă. Astfel, sibienii n-au reuşit să păstreze linia victoriilor, după ce etapa trecută au învins liderul FCSB cu 1-0, pe teren propriu. Măţel a tras concluziile partidei la flash-interviu.

"În primul rând, ne-a lipsit atitudinea în prima repriză. Se pare că nu am fost la fel de concentraţi ca în meciul contra celor de la FCSB. În a doua repriză ne-am prezentat mult mai bine, ne-am creat ceva ocazii, dar nu am reuşit să marcăm. Arătăm din ce în ce mai bine şi am încredere că în următoarele partide vom reuşi să mai aducem puncte şi să ne îndepărtăm de zona retrogradării", a spus Alexandru Măţel, după meci.

U Craiova - Hermannstadt 1-0, în Liga 1

Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hermannstadt, în etapa a XXIV-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Cicâldău, în minutul 33.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Papp, M. Constantin, Bancu - Nistor (Screciu '78), Mateiu, Cicâldău - Cîmpanu (Căpăţână '68), Ivan, Baiaram (Camara '78). Antrenor: Marinos Ouzounidis

FC Hermannstadt: Cristiano - Măţel, Matricardi, Scarlatache, Opruţ - Addae, Pires - C. Popescu (Belu '8/Elbers'81), Aosman (Karanovic '81), Mayoral - Bagaric (Sîntean'60). Antrenor. Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: matelhermannstadtliga 1reactie