Meci istoric în preliminariile Euro 2020. Niciodată nu s-a mai întâmplat asta!

Naţionala cipriotă s-a impus cu scorul de 2-1 în Kazahstan. A fost un meci special care a oferit o premieră istorică.

Cipru s-a impus pentru prima dată, în toată istoria sa în preliminarii, în deplasare, după ce a fost condusă la pauză.

Kazacii au deschis scorul prin Yerlanov în minutul 34, dar ultimul sfert de oră al meciului a adus victoria oaspeţilor.

Sotiriou a marcat în minutul 73 golul egalizator, iar Ioanou a adus victoria ciprioţilor în minutul 84, consfiinţind astfel o victorie istorică.

Cipru ocupă locul 3 în grupă după acest succes, cu 10 puncte, la 5 distanţă de locul 2 ocupat de Rusia. Kazakhstan este pe locul 4 cu doar 7 puncte. În runda viitoare, Cipru primeşte acasă vizita Rusiei.

Afla mai multe despre: euro 2020preliminarii