Mihai Bordeianu, supărat după înfrângerea din Bănie! Mesaj pentru rivalii din campionat: ”Acum toţi sunt foarte fericiţi că CFR a pierdut”

CFR Cluj

Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, liderul CFR Cluj, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii 1. Oltenii au revenit de la 1-2 şi au marcat ultimul gol în minutul 90+6.

Fotbalistul echipei CFR Cluj, Mihai Bordeianu, a declarat duminică seară, după meciul cu Universitatea Craiova, scor 2-3, că rivalii din campionat sunt acum fericiţi de acest eşec al clujenilor. El a menţionat că formaţia sa trebuie să demonstreze în etapa următoare că este campioana ultimilor ani.

“Final nefericit pentru noi. E păcat. Am avut iar ca la ultimul meci, am avut avantaj şi s-a făcut în minutul 96 să nu meargă. Asta este, trebuie să ridicăm capul, avem meci cu FCSB, şi trebuie să arătăm că suntem campioana ultimilor ani. Acum toţi sunt foarte fericiţi că CFR a pierdut şi au intrat în joc. Dar noi suntem jucători cu experienţă şi sută la sută vom gestiona acest moment. Final plăcut spectatorilor, nefericit pentru noi. Nu trebuie să dăm vina că n-a fost Petrescu pe bancă...

Sunt jucători cu campionate în spate... Ar fi păcat să găsim alibiuri. Trebuie să ne revenim şi următorul meci cu Steaua să facem unul foarte bun. Dacă oamenii mă critică, într-o zi poţi fi bun, în alta nefastă, dacă asculţi nu mai faci nimic. Să stau să plâng? Şi criticile sunt benefice, acum le iei ca atare. Au mai fost momente grele în ultimii ani la CFR Cluj şi cred că le-am gestionat ofarte bine. Am pierdut, da. E un joc. Următoarea săptămână avem şansa să arătăm altfel şi să luăm cele trei puncte”, a spus Bordeianu la posturile care transmit Liga 1.

Au înscris: Creţu ’18, Markovic ’69, Roguljic ‘90+6 / Bordeianu ’43, Petrila ‘58

Afla mai multe despre: mihai bordeianucfr clujuniversitatea craiova