Mihai Pintilii sare la gâtul lui Haţegan. ”Unde m-a prins, m-a curăţat. Omul arbitrează în UCL, e valoros...”

FCSB a smuls un rezultat de egalitate pe terenul CFR-ului, scor 1-1. Mihai Pintilii, căpitanul roş-albaştrilor, a văzut cartonaşul roşu în a doua repriză.

Pintilii n-a fost de acord cu decizia arbitrului Haţegan. Mai mult de atât, mijlocaşul FCSB spune că n-a fost penalty la Benzar.

"Bine că am egalat, că meritam. Am avut ocazii multe, a doua repriză am avut dominat clar. La mine n-a fost eliminare corectă. Am văzut că nu mai ajunge mingea şi am ridicat piciorul.

Pentru mine nu are nicio logică ce a făcut Haţegan. Unde m-a prins, m-a curăţat tot timpul. Nici nu vreau să vorbesc, omul arbitrează în Champions League, e valoros, nu vreau să vorbesc despre el.

Asta a fost decizia domnului Haţegan. Nici penalty n-a fost în prima repriză. Sunt deciziile lui, va răspunde, dacă va răspunde. Trebuia să câştigăm. Aşa a fost să fie, în a doua repriză probabil am fost mai concentraţi", a declarat Mihai Pintilii

Afla mai multe despre: pintiliifcsbcfr cluj