"Ne batem singuri, cum ne place nouă!". Ilie Poenaru, frustrat după Clinceni - Mioveni 1-1

Academica Clinceni

Ilie Poenaru (43 de ani), antrenorul Academicii Clinceni, a reacţionat la finalul meciului terminat la egalitate, scor 1-1 cu CS Mioveni, în Ştefan cel Mare.

Poenaru şi-a "urecheat" din nou fotbaliştii, care au scăpat printre degete cele trei puncte din cauza unui penalty comis şi transformat de Alexandru Buziuc, fostul fotbalist al Clinceniului. Antrenorul a spus că nici norocul nu mai e de partea elevilor lui.

"Ne batem singuri, cum ne place nouă. Nu pot să îmi explic anumite momente şi faze ale jocului şi reacţiile pe care le ai. Se pare că nici norocul nu mai ţine cu noi, dar ştiţi că norocul ţine cu cei puternici şi din păcate noi azi am arătat bine doar prima repriză, în repriza a doua total schimbaţi a fost incredibil, nu mai reacţionează la nimic.

Eşti fotbalist te adaptezi la orice suprafaţă oriunde pe ploaie în pom, oriunde, nu asta e problema că ne deplasăm pe stadioane, ci ce facem noi şi cum jucam noi", a spus Ilie Poenaru, la flash-interviu.

Academica Clinceni - CS Mioveni 1-1, în Liga 1

Academica Clinceni a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei CS Mioveni, în etapa a VII-a a Ligii I.

Pentru Academica a marcat Ventura '18, iar pentru Mioveni a înscris Buziuc '77 (penalti).

În minutul 87, Cascini a ratat un penalti.

Academica: Păun - Achim, Jutric, Patriche (Gardoş '50), Pîrvulescu - Cioiu (Kazlauskas '79), Cascini, Ventura, De Amorim - Omoh (Goma ;79), Vellios (Vanzo '61). Antrenor: Ilie Poenaru

CS Mioveni: Ducan - Garutti, Scarlatache, Balaur (Sanoh '75) - Radescu (Burnea '82), Panait (Toma '66), Dumitriu, Şerbănică - Massaro (Coşereanu '46), Rusu, Buziuc (Vereş '82). Antrenor: Alex Pelici

Cartonaşe galbene: Cascini '12, Cioiu '16, Vellios '58, Omoh '61, Jutric '73 / Balaur '45, Dumitru '61, Scarlatache '82

Afla mai multe despre: ilie poenaruacademica clincenireactieliga 1