Ne pregătim de Tokyo! Naţionala României, remiză în amicalul disputat la Mogoşoaia contra Arabiei Saudite. Ce 11 a folosit Rădoi

Echipa națională

România - Arabia Saudită, scor 1-1, într-un meci amical

În primul din cele două meciuri-test programate să se desfăşoare la CNF Mogoşoaia, echipa naţională care va evolua la Jocurile Olimpice a remizat, sâmbătă, scor 1-1, cu Arabia Saudită U23, reprezentativă de asemenea calificată la competiţia de la Tokyo, informează FRF.

Pentru echipa antrenată de Mirel Rădoi a marcat George Ganea '17, oaspeţii egalând, în minutul 33.

România a început în formula: Aioani – Paşcanu, Ghiţă, Grigore – Marin – Raţiu, Ciobanu, Florescu, Ştefan – Dobre, Ganea.

Au mai evoluat Chindriş, Sîntean şi Vali Gheorghe, din minutul 54, Sefer, Dulca şi Ion Gheorghe, din minutul 61

Afla mai multe despre: mirel rădoi