NEWS ALERT | Academica Clinceni, promovată oficial în Liga I. Golul decisiv a fost marcat în prelungiri de un jucător de la FCSB

Liga 2

Academica Clinceni a promovat, oficial, în Liga I. Trupa ilfoveană s-a impus cu 2-1 în meciul cu FC Argeş şi a ajuns la 84 de puncte, suficiente pentru ca Academica să joace pe prima scenă a fotbalului românesc în sezonul viitor.

Cliceni a tremurat serios pentru această promovare, asta pentru că FC Argeş a jucat excelent. Piteştenii au deschis scorul încă din minutul 8, iar apoi i-au ţinut în şah pe jucătorii de la Clinceni până în ultimele minute.

Patriche, în minutul 81, a restabilit egalitatea, iar golul victoriei a fost marcat de Ovidiu Horşia, în minutul 90+2, cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Ovidiu Horşia este unul dintre fotbaliştii împrumutaţi de FCSB la Academica Clinceni.

Afla mai multe despre: clinceniargesliga 1