Nici elveţienii n-au scăpat de ironiile lui MM Stoica: ”E bine că ştiu mai multe limbi... După egalul ăsta şi-au zis în mai multe limbi că sunt proşti” | EXCLUSIV

Echipa națională

Reprezentativa României a remizat cu Elveţia, la Lucerna, scor 2-2, în Grupa I de callificare la Campionatul European din 2024, meci în care elveţienii au condus cu 2-0.

”Tricolorii” au obţinut imens la Lucerna, după ce în primele 89 de minute, naţionala României nu şi-a creat nicio ocazie de gol. Elveţienii şi-au bătut joc de ocazii şi au ratat în repetate rânduri şansa de a marca golul trei ce ar fi închis conturile.

Tricolorii rămân astfel neînvinşi şi ocupă poziţia secundă în grupă, cu 8 puncte după 4 partide.

Nici elveţienii n-au scăpat de ironiile lui MM Stoica: ”Şi-au zis în mai multe limbi că sunt proşti” | EXCLUSIV

Invitaţi în cadrul emisiunii ”Sport Report” de pe Orange Sport, Basarab Panduru şi Mihai Stoica au scos în evidenţă importanţa punctului obţinut de România dar au tras un semnal de alarmă în privinţa jocului, care a fost deazastruos până la prima reuşită a lui Mihăilă.

De asemenea, MM Stoica a urmărit partida şi a lansat o serie de ironii la adresa elveţienilor, după ce aceştia s-au văzut egalaţi de tricolori în ultimele minute din meci.

”Bine că ei vorbesc multe limbi acolo, poată să îşi zică că sunt proşti în mai multe limbi. Elveţia... se întâmplă şi la case mai mari şi ceasurile elveţiene se mai strică. Eu am rămas pe retina cu imaginea care nu înţelegea ce se întâmplă. Nu credea ce vede. Păi să crezi... dacă au tratat meciul cu lejeritate!”, a declarat MM Stoica la Orange Sport.

Clasament: 1. Elveţia – 10 puncte, 2. România – 8 puncte, 3. Israel – 7 puncte, 4. Belarus – 3 puncte, 5. Kosovo – 3 puncte, 6. Andorra – un punct.

A băgat frica în ei. ”Cum vi s-a părut Drăguşin?”. MM Stoica a dat startul la ironii: ”Eu nu mă bag!” / ”Să mă ierte Dumnezeu şi Florin Manea”. Hohote de râs în direct | EXCLUSIV

Afla mai multe despre: naţionala românieielveţiamm stoicaeuro