Noi transferuri la FC Voluntari. Liviu Ciobotariu anunţă că are nevoie de întăriri pentru a-şi îndeplini obiectivul: ”evitarea retrogradării”. ”Trebuie!”

FC Voluntari

Liviu Ciobotariua a tras concluziile după eşecul suferit de FC Voluntari în compania celor de la Farul Constanţa.

FC Voluntari a fost învinsă de Farul Constanţa, formaţie ce a urcat pe primul loc în Superligă, la capătul primelor şase etape scurse din acest sezon.

Formaţia ilfoveană a condus la pauză cu 1-0, prin golul lui Matricardi, dar dobrogenii au întors scorul în partea secundă, prin reuşitele semnate de Alibec, cu un şut superb din afara careului, şi Larie, cu o execuşie sigură din penalty.

Cu acest rezultat, 2-1, Farul a depăşit-o la golaveraj pe Rapid în clasament şi a devenit nou lider din campionat, în timp ce FC Voluntari are doar şapte puncte după primele şase etape.

La finalul meciului, Liviu Ciobotariu s-a arătat împăcat cu eşecul şi a subliniat că obiectivul Voluntariului este evitarea retrogradării.

”O seară tristă pentru noi, pentru că am avut o primă repriză foarte bună. Am primit acel gol din şutul lui Alibec. Când ai un jucător de calitate cum este Alibec este dificil să joci.

Ne-am dori să repetăm sezonul pe care l-am făcut (n.r. cel precendent), dar am pierdut şi noi jucători, dar trebuie să mai aducem jucători.

Obiectivul ar fi evitarea retrogradării. Mai avem nevoie de doi-trei jucători”, a declarat Ciobotariu, după meci.

Afla mai multe despre: liviu ciobotariuvoluntari