”Noroc chior!” Panduru despre UTA - FCSB: ”Nu meritau. Nu ştiu dacă e un rezultat corect”

Basarab Panduru a comentat la finalul partidei UTA - FCSB deznodământul meciului şi a conchis că UTA merita victoria.

UTA Arad a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, duminică, pe teren propriu cu echipa FCSB, în etapa a III-a a Ligii I. Ubbink a deschis scorul pentru gazde în minutul 20. FCSB a egalt în ultimele minute prin Ianis Stoica în minutul 90.

Expertul Telekom Sport, Basarab Panduru a comentat la finalul partidei de la Arad rezultatul final al meciului şi a conchis că FCSB a avut noroc cu remiza obţinută în faţa celor de la UTA:

”Nu ştiu dacă e un rezultat corect. Mi se pare un noroc chior să bagi un copil în teren, când nimic nu justifica introducerea sa, şi el să-ţi aducă un punct cu concursul portarului Iacob care până atunci a apărat foarte bine. Nu meritau, cu toate că jocul s-a deschis în repriza a doua, dar cu toate astea, cred că UTA merita victoria” a explicat Panduru la finalul partidei, în exclusivitate pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: basarab panduruutafcsb