"Nu vreau să reproduc ce s-a întâmplat la pauză, în vestiar!". Burcă şi marcatorul Petrila au reacţionat după CFR - Gaz Metan 2-1

CFR Cluj

Claudiu Petrila (20 de ani) a marcat în meciul CFR Cluj - Gaz Metan 2-1, iar "wonderkid-ul" din Gruia îşi propune şi mai mult. Andrei Burcă, fundaşul CFR-ului, a vorbit şi el la finalul partidei.

Burcă: "Nu vreau să reproduc ce s-a întâmplat la pauză, în vestiar!"

CFR Cluj a revenit în partida cu Gaz Metan şi a câştigat cu 2-1, după ce a fost condus-o cu 1-0 la pauză. La finalul partidei, Claudiu Petrila, unul dintre marcatori, şi Andrei Burcă au reacţionat, iar fundaşul central a spus că nu poate reproduce ce le-a spus Dan Petrescu în vestiar, la pauză.

Petrila a marcat golul egalizator şi a anunţat că-şi propune să joace şi mai bine şi să aibă mai multe reuşite pe viitor: "Cred că pot şi mai mult de atât, sper să încep să dau şi câte două pe meci dacă se poate, dar momentan e bine şi aşa. În campionat suntem bine, din păcate în Conference League mai avem puţin de muncit. Sunt tânăr nu am nevoie de timp liber, merg acolo să dau totul", a spus Claudiu Petrila, la Telekom Sport.

Andrei Burcă a vorbit şi el după partida CFR Cluj - Gaz Metan 2-1: "Nu vreau să reproduc ce s-a întâmplat la pauză, important e că a ştiut ce să ne zică pentru că am intrat altfel în repriza a doua. S-a văzut, am marcat la prima acţiune, după aia imediat am încercat să dăm golul victoriei şi am reuşit", a spus şi Andrei Burcă, la finalul meciului.

CFR Cluj - Gaz Metan 2-1, în Liga 1

CFR Cluj a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii 1.

Gaz Metan a deschis scorul prin Yuri, în minutul 12. Pentru CFR Cluj au înscris Petrila ’47 şi Deac ‘59

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Bouhenna, Burcă, Camora – Culio (Alibec ’69), Bordeianu, Deac (Boateng ’85) – Chipciu (Păun ’46), Debeljuh (Omrani ’46), Petrila (Gîdea ’90). Antrenor: Dan Petrescu

Gaz Metan: Vâlceanu – Trif, Horj, Yuri, Moura – Francisco Junior (Filip ’77), Alceus (Sarr ’77) – Chamed (Grădinaru ’70), Deaconu, Horşia (Iancu ’46) – Morar (Irobiso ’70). Antrenor: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: claudiu petrilacfr clujandrei burcareactiiliga 1