Experiențe împreună.

O formaţie din Serie B este interesată de transferul unui atacant român de 17 ani

Tânărul atacant român legitimat la Hellas Verona, Octavian Cătălin Nicolau (17 ani), a cerut să fie lăsat să-şi găsească alt angajament, după ce nu a primit prea multe şanse la formaţia de Primavera, în acest sezon.

Fotbalistul născut la Huşi a jucat doar în patru meciuri pentru Hellas Verona, trei în Campionatul Primavera (50 de minute) şi una în Coppa Primavera (44 de minute), unde a şi marcat un gol în partida câştigată împotriva celor de la Pordenone, scor 4-0.

Conform oamenilor din staff-ul celor de la Verona, formaţia de Serie B, Cosenza, este interesată de împrumutul fotbalistului român, cel puţin până la finalul sezonului.