Pas greşit pentru Dinamo Kiev, în campionatul Ucrainei. Formaţia lui Mircea Lucescu a încasat gol în minutul 89

Dinamo Kiev a remizat, scor 2-2, partida din campionat cu Kolos Kovalivka, sâmbătă, într-un duel din etapa a 13-a.

După o primă repriză extrem de slabă, fără şanse prea multe de gol, Mircea Lucescu a operat trei modificări în debutul actului secund. Au intrat Verbic, Garmash şi Karavaev, în locul lui Supriaga, Rodriguez şi Syrota.

Cu toate acestea, în minutul 49, Eugeny Seleznov, fostul elev al lui Lucescu de la Şahtior, a marcat din lovitură de la 11 metri. Colac peste pupăză, Shepelev a încasat cartonaş roşu în minutul 54.

Egalitatea numerică avea să fie restabilită în minutul 70, după ce Maksimenko a primit şi el roşu direct.

Dinamo Kiev a egalat în minutul 74, printr-o lovitură de la 11 metri transformată de Tsyganvov şi chiar a preluat conducerea prin acelaşi jucător, în minutul 84. Din păcate, în minutul 87, Dinamo Kiev a primit lovitura de graţie prin Antyukh şi a pierdut două puncte imense în economia titlului.

Dacă îşi câştigă partida de etapă, Şahtior vine la doar un punct de Dinamo Kiev.

Afla mai multe despre: stranieri