Patson Daka i-a stricat recordul lui Claudiu Keşeru! A marcat cel mai rapid hat-trick din istoria Europa League

UEFA Europa League

Claudiu Keşeru nu mai deţine singur recordul pentru cel mai rapid hat-trick din istoria Europa League. Patson Daka a marcat de trei ori în poarta ruşilor de la Spartak Moscova în mai puţin de 10 minute!

Patson Daka a scris istorie, miercuri, in Europa League! Jucătorul lui Leicester a marcat trei goluri in mai puţin de 10 minute.

Daka a marcat primul gol in minutul 45, pe urmă a inscris in minutul 48 şi şi-a asigurat recordul când a marcat şi in minutul 54!

De asemenea, tot el a inchis tabela când a mai reuşit un gol senzaţional in minutul 79!

Leicester, graţie golurilor marcat de Daka, a câştigat duelul cu Sp. Moscova, din Grupa C Europa League.

Keşeru a deţinut acest record din 2014

Claudiu Keşeru, atacantul Stelei Bucureşti, a reuşit cel mai rapid hat-trick din istoria Europa League, el marcând de trei ori în 12 minute, între minutele 61 şi 72 ale meciului câştigat cu 6-0 pe teren propriu în faţa lui Aalborg BK.

Atacantul roş-albastru depăşea atunci precedantul record, de 14 minute, stabilit de Steven Gerrard în meciul Liverpool-Napoli din 4 noiembrie 2010.

Afla mai multe despre: claudiu keserurecord hat-trickeuropa leaguepatson daka