Penalty-ul obţinut de CFR Cluj în al doilea minut, contestat de ilfoveni! Faza petrecută sub ochii centralului | VIDEO

CFR Cluj

A fost un început de foc între FC Voluntari şi CFR Cluj, în Ilfov. Partida a debutat cu un penalty contestat de gazdele partidei.

Penalty-ul obţinut de Debeljuh în FC Voluntari - CFR Cluj

FC Voluntari - CFR Cluj a început duminică, de la 19:00, pe Orange Sport 1 şi Orangesport.ro. Înaintea partidei, Dan Petrescu a repetat obsesiv un cuvânt şi a atras atenţia asupra importanţei partidei, mai ales că ardelenii s-au prezentat în Ilfov după înfrângerea cu FCSB, care a redus distanţa dintre cele două echipe la doar două puncte.

Iar CFR Cluj a început mai bine partida cu FC Voluntari. Fotbaliştii lui Dan Petrescu s-au aruncat în atac şi au obţinut un penalty contestat de ilfoveni, în al doilea minut al jocului.

După o centrare a lui Camora, Deac a reluat cu capul în bară, iar mingea a ajuns la Debeljuh. Atacantul nemarcat în careul advers şi-a potrivit mingea pentru şut, dar din spate a fost incomodat de Ion Gheorghe.

Debeljuh a picat pe gazon şi centralul Adrian Cojocaru a dictat penalty, spre nemulţumirea celor de la FC Voluntari.

Deac şi-a asumat execuţia şi a marcat. Totuşi, reuşita a fost anulată, iar la repetare a ratat deschiderea scorului.

Afla mai multe despre: gabriel debeljuhion gheorghepenalty cfr cluj