Primul meci decis de tandemul Ronaldo-Mane. Al Nassr, în finala Cupei Arabe a Cluburilor după o victorie la limită

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a marcat golul care a adus calificarea echipei sale, Al-Nassr, în finala Cupei Arabe a Cluburilor Campioane, graţie victoriei obţinute în faţa formaţiei irakiene Al-Shorta (scor 1-0), la Abha (Arabia Saudită).

Ronaldo a înscris în minutul 75 al acestei întâlniri, transformând un penalty acordat pentru un fault în careu asupra senegalezului Sadio Mane, transferat recent de Al-Nassr de la echipa germană Bayern Munchen.

Acesta este al patru gol al atacantului lusitan în cinci meciuri disputate în această competiţie rezervată cluburilor arabe.

Cristiano Ronaldo a avut şi un gol anulat pentru offside, în prima repriză a partidei cu Al-Shorta.

Al-Nassr o va înfrunta pe Al-Hilal, marea sa rivală din campionatul saudit, în finala Cupei Arabe, programată pe 12 august.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldosadio mane