Reacţia lui Victor Becali după ce Dennis Man nu a prins niciun minut la ultimul meci: ”Trebuie să facă şi el eforturi mai mari...”

Parma s-a impus în deplasarea de la Cittadella, scor 2-1, într-un meci care a contat pentru etapa a 10-a din Serie B.

Dennis Man nu a participat la victoria echipei sale, fiind lăsat pe bancă de antrenorul său, Enzo Maresca.

Man a fost lăsat pe banca de rezerve şi nu a fost utilizat nici măcar un minut în deplasarea de la Cittadella.

Victor Becali, impresarul lui Man, a vorbit despre alegerea antrenorului de a nu-i da minute mijlocaşului român.

”E o chestiune de moment. Man este un jucător valoros. Cu siguranţă va juca. Asta este. Mai sunt probleme între jucători.

Probabil cerinţele antrenorului sunt altele. Trebuie să facă şi el eforturi mai mari să se integreze în echipă. Este şi un băiat inteligent, pe lângă că este valoros”, a declarat Victor Becali, la Realitatea Sportivă.

• 2 goluri a reuşit Man la Parma în actuala stagiune in cele 7 meciuri jucate in tricoul echipei Parma

Momentan, Parma e mai aproape de retrogradarea în liga a 3-a decât de revenirea în Serie A. În urma succesului cu Cittadella, echipa românilor Man şi Mihăilă ocupă locul 13, cu doar 13 puncte acumulate în 10 runde.

Pentru „cruciaţi” urmează partida din campionat cu Vicenza, programată luni, 1 noiembrie, de la ora 19:00.

Dennis Man nu a prins niciun minut la ultimul meci. Antrenorul a răbufnit: ”Are două opţiuni!”

Afla mai multe despre: dennis manparma