REZUMAT VIDEO I Braga conduce grupa în care Moţi şi Keşeru evoluează pentru Ludogoreţ

UEFA Europa League

Portughezii au inceput tare in incercarea de a obtine a doua victorie in grupa. Hassan a deschis scorul cu Başakşehir.

Turcii au restabilit repede egalitatea prin veteranul Emre, care a executat magistral o lovitura libera. Victoria gazdelor a venit la ultima faza, cand Fransergio a marcat dintr-o pozitie dificila.

Cu Moti titular si sub privirile selectionerului Contra, Ludogoret a primit gol de la Hoffenheim in minutul 2. Kadebarak a marcat pentru nemti.  Dyakov a egalat insa imediat dupa reluare cu un sut de la distanta. Ludogoret a preluat conducerea prin sutul de efect al lui Lukoki. Golul congolezului a adus pana la urma prima victorie a lui Ludogoret in Grupa C. Intrat pe teren in minutul 87, Keseru putea face 3-1, dar devierea sa nu l-a putut invinge pe Baumann.

Afla mai multe despre: ludogoretbragamotikeseruvideorezumateuropa league