Ronaldo din play-out-ul Ligii 1 :) VIDEO | Atacantul care şi-a arătat "pătrăţelele" ca portughezul în Finala Champions League

Se spune că fotbalul e un limbaj universal şi avem des ocazia să vedem că pasiunile născute de acest sport nu ţin cont de "scena" pe care e jucat, fie că vorbim de Liga Campionilor, Liga 1 sau un meci în spatele blocului.

Dovadă stă şi modul în care Paul Batin a celebrat golul prin care Concordia Chiajna şi-a dublat avantajul în faţa lui Sepsi, într-un meci vital în lupta pentru evitarea retrogradării.

Batin a făcut 2-0 în minutul 67, după ce l-a driblat şi pe Niczuly, iar apoi şi-a dat tricoul jos şi s-a încordat spre tribune, într-o celebrare care le-a amintit spectatorilor de gestul făcut de Cristiano Ronaldo în finala Champions League din 2014, câştigată de Real Madrid în faţa lui Atletico, scor 4-1, după prelungiri.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldoliga 1play-outbatin