Ruben Albes continuă să impresioneze pe banca lui FC Hermannstadt: ”Cred foarte mult în această echipă!”

Hermannstadt​

FC Hermannstadt a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Ligii I, după ce a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Chindia Târgovişte, în etapa a IV-a.

Romario Pires, Sîntean şi David Mayoral au marcat golurile sibienilor în acest meci.

La finalul jocului, Ruben Albes, tehnicianul formaţiei sibiene a explicat:

”Cel mai important aspect în acest meci a fost atmosfera noastră, capacitatea de a reacţiona după golul lor. Şi cred că echipa a lucrat foarte mult, a încercat tot timpul să împingă jocul. Şi cred că în a doua repriză am fost o echipă mai bună decât în prima. Am fost mai consistenţi, mai puternici şi cu acelaşi suflet pe care l-am pus în finalul sezonului trecut” a mărturisit spaniolul, după meci.

Ruben Albes mărturiseşte că se aştepta la revenirea elevilor săi după ce Chindia a deschis scorul încă din minutul 10: ”Da, cred în această echipă. Mi-au arătat în sezonul trecut că pot face asta. Şi pentru asta trebuie să încercăm să jucăm fiecare meci cu asemenea pasiune”

Afla mai multe despre: ruben albes