Sasuolo, cu Chiricheş titular, a învins cu 3-1 pe Fiorentina şi visează la cupele europene

Sassuolo acumulează 46 de puncte şi se află pe locul 8 în Serie A, în timp ce Fiorentina este abia pe locul 15 cu 30 de puncte.

Vlad Chiricheş a fost folosit în toate cele 90 de minute ale partidei de acasă ale celor de la Sassuolo cu Fiorentina.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 31 prin Bonaventura după o pasă venită de la Ribery. La pauză, Fiorentina conducea cu 1-0. Formaţia antrenată de fostul jucător al celor de la CFR, Roberto De Zerbi, a revenit spectaculos în repriza secundă şi a întors scorul într-un interval de numai 5 minute, ambele goluri venind după lovituri de la 11 metri transformate de Berardi. Cu un sfert de oră înainte de final, Maxime Lopez a închis tabela marcând pentru 3-1.