VIDEO Sepsi – FCSB 2-2. Florin Tănase o salvează pe FCSB. Gol în minutul 90+2! Sepsi a condus cu 2-0

Sepsi a remizat pe teren propriu, 2-2, cu FCSB .Tănase şi Buziuc au marcat pentru oaspeţi, după ce Sepsi a condus cu 2-0

FCSB a remizat, duminică seară, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a opta a play-off-ului Ligii I

Au marcat Petrila ’69 şi Dumiter ’72 pentru Sepsi, respectiv Buziuc ’81 şi Tănase ‘90+2 pentru FCSB.

VIDEO Sepsi – FCSB 2-1 (min 71 Petrila, min 71 Dumiter / min 81 Buziuc, min 90+2 Tănase)

• Sepsi: Niczuly - Aganovic, Ninaj, Mitrea, Ştefănescu - Fofana, Vaşvari - Dumiter, Eder Gonzales, Păun - Safranko
  • Rezerve: Jesus Fernandez, Tincu, Kovacs, Purece, Petrila, Csiszer, Tamas, Golofca, Fulop
  • FCSB: Straton - Creţu, Cristea, Nedelcu, Radunovic - Ov Popescu, Oaidă, Olaru - Moruţan, Tănase, Oct. Popescu
  • Rezerve: Vlad, Vînă, Buziuc, Perianu, Musi, Ciuciulete, Fulga, Niţă

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti) / A1: Avram Valentin (Bucureşti) şi A2: Mitruţi Daniel (Craiova)

Min 90+2: GOOOOOOOOOOOL Tănase! Căpitanul lui FCSB dă lovitura în prelungiri. Şut aproape perfect la rădăcina barei

Min 81: GOOOOOL FCSB! Marchează şi Buziuc . Oaspeţii reduc din handicap

Min 71: GOOOOOOOOL Sepsi! FABULOS! La câteva secunde distanţă marchează şi Dumiter. Faza porneşte de la greşeala făcută de Radunovic, fundaşul FCSB-ului

Min 71: GOOOOOOOOOL Sepsi! Petrila marchează primul gol al partidei din pasa lui Golofca. Tânărul îl execută pe Straton cu un şut la colţul lung din interiorul careului

Min 55: Ocazie Sepsi! Vaşvari execută superb o lovitură liberă. Salvează situaţia Cătălin Straton

Min 49: S-a accidentat Ovidiu Popescu şi intră în locul său Perianu

Min 46. Start în repriza a doua

Pauză

Min 39. Eder Gonzalez este primul avertizat al jocului

Min 37. Prima ocazie a FCSB-ului. Oaidă îl pune in dificultate pe Niczuly. Scorul rămâne 0-0

Min 31. Schimbare: FCSB îl trimite în teren pe Buziuc în locul lui Nedelcu

Min 29: Tot Sepsi este echipa mai periculoasă! Ştefănescu îi pune probleme lui Straton

Min 19: O nouă ocazie pentru gazde. Safranko trimite cu capul

Min 17: Ocazie Sepsi. Nicolae Păun îşi încearcă norocul la poarta FCSB-ului

Min 14: Moruţan a executat pe poartă o lovitură de colţ. Niczuly a fost pe fază

Min 1: A început meciul!

Azi, la Sfântu Gheorghe se dispută meciul din etapa cu numărul 8 din play-off-ul Ligii I.

Meciul va fi arbitrat de Marcel Bîrsan (39 de ani).

Ce a spus Toni Petrea înainte de meci:

„Sunt importante şi meciurile celorlalte echipe, dar mult mai important e ce facem noi. Dacă batem tot, suntem campioni! Ăsta e mesajul pe care l-am transmis şi jucătorilor” a declarat antrenorul lui FCSB.

Afla mai multe despre: fcsbsepsiplay-offtoni petrea