Sepsi Sf. Gheorghe - Poli Iaşi 3-3. Spectactol total, fotbal bun şi răsturnare de situaţie pe final VIDEO

Sepsi Sf. Gheorghe a terminat la egalitate, 3-3, partida cu Poli Iaşi din Liga 1. Moldovenii au dat lovitura pe final când au reuşit să revină de la 1-3. Gaitan a marcat golul egalizator în minutul 5 al prelungirilor

LIVE VIDEO / SEPSI - POLI IAŞI 3-3 (Fulop 17, Safranko 18, Golofca / Vega 1, Calcan 77, Gaitan 95)

Sepsi: Fejer - Delgiannidis, Bouehenna, Ninaj, Ştefănescu - Achahbar, Eder Gonzalez, Fulop - Golofca, Safranko, Petrila

Rezerve: Szanto, Tamas, Nouvier, Csiszer, Dragomir, Dumiter

Iaşi: Brînză - Onea, Popa, Mihalache, Buşu - Passaglia, Moisă, Gaitan - Dylan Flores, Popadiuc, Deyver Vega

Rezerve: Bosz, Baxevanos, Vanzo, Calcan, Cabral, Zaharia, Cană, Mensah

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: George Găman / A1: Adrian Popescu / A2: Ferencz Tunyogi / Observator: Laszlo Sajtos

Min 95: GOOOOL GAITAN!! Poli Iaşi reuşeşte să restabilească egalitatea!!

min 77: GOOOOOL CALCAN!!! Mijlocaşul marchează un gol superb şi o ţine în viaţă pe Poli Iaşi, care mai are şanse să plece de la Sf. Gheorghe cu un punct

Min 46: Prima ocazie din a doua repriză îi aparţine lui Safranko, care e aproape de o dublă

Min 46: Prima schimbare la Sepsi. Iese Petrila, intră Tamaş

Min 41: GOOOOOL TOT SEPSI! Golofca marchează un gol superb, direct în vinclu, sub bară

Min 18: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Sepsi! Safranko marchează cu capul golul de 2-1

Min 17: GOOOOOOOOL Sepsi! Gazdele egalează din penalty. Fulop îl învinge pe portarul Brînză

Min 16: Penalty pentru Sepsi! Onea opreşte mingea cu mâna în careul propriu, iar George Găman îi dă şi cartonaşul galben pentru gest

Min 1: GOOOOOOOOL IAŞI! Vega deschide scorul de la 25 de metri!

Min 1: A început meciul din Liga I!

Sepsi are 16 cazuti de COVID-19 şi nu a jucat în ultimul meci, cu FC Argeş, care a fost amânat şi va fi reprogramat. Nici Poli Iaşi, nu a scăpat de virus. Chiar antrenorul moldovenilor, Andrei Cristea este cel afectat. Tehnicianul nu a putut sta pe bancă în etapa precedentă din acest motiv, fiind în izolare.

Politehnica Iaşi a pierdut ultimul meci disputat, cu Universitatea Craiova, scor 0-3.
Sepsi este surpriza campionatului. Echipa lui Leo Grozavu este pe locul 4 în Liga I, cu 33 de puncte şi are şanse foarte mari să prindă play-off-ul. Poli Iaşi are un sezon mai nefast, moldovenii se află pe poziţia 16, cu doar 15 puncte acumulate. Sepsi şi Poli Iaşi s-au mai întâlnit de nouă ori în Liga 1. Covăsnenii au câştigat cinci dueluri, trei meciuri s-au încheiat la egalitate, iar moldovenii au câştigat doar o dată.

Afla mai multe despre: sepsi-poli iasi