Simona Halep a câştigat partida cu Kristyna Pliskova, 6-4, 6-4 şi s-a calificat în turul trei la Indian Wells

Simona Halep, locul 1 mondial, a câştigat partida din turul doi al Indian Wells, cu Kristyna Pliskova, locul 77 WTA, disputată sâmbătă,10/03/2018 scor 6-4, 6-4.

Simona Halep  - Kristyna Pliskova 6-4, 6-4

Setul II (6-4)

Simona Halep a început foarte bine setul secund, distanţându-se rapid la 3-0, dar un punct magnific reuşit de jucătoarea cehă a readus-o pe aceasta în joc, reuşind să restabilească egalitatea, 3-3. Tenismena română nu s-a speriat şi a continuat să-şi facă jocul, câştigând în cele din urmă setul cu 6-4.

Simona Halep îşi face serviciul şi câştigă primul său meci de la Indian Wells.

Pliskova îşi face serviciul.

Simona Halep revine în meci. Break reuşit de româncă într-un moment care s-ar putea dovedi decisiv.

Revenire spectaculoasă a Kristynei Pliskova. Cehoaica restabileşte egalitatea în setul doi, după ce a fost condusă cu 3-0.

Sportiva cehă se impune şi pe propriul serviciu.

Kristyna Pliskova o pune în gardă pe Halep cu un set câştigat la zero, pe serviciul jucătoarei din România.

Încă un game alb în contul româncei. Zece puncte consecutieve câştigate de Simona Halep, care face 3-0 în setul doi.

Game alb reuşit de tenismena din România, pe propriul serviciu.

Simona face break-ul încă de la primul game al setului secund.

Setul I (6-4)

După un început ezitant de meci, în care Pliskova a controlat partida, Simona Halep a revenit, etalâd un joc mult mai agresiv, care i-a adus primul set.

Tenismena română îşi face serviciul şi câştigă primul set al partidei cu Kristyna Pliskova.

Halep face break-ul şi va servi pentru câştigarea primului set.

Mult mai agresivă Simona Halep în game-ul opt. Românca a reuşit să revină de la 15-30 şi să câştige jocul.

Servicii tot mai puternice ale jucătoarei din Cehia, care câştigă game-ul şapte. Se schimbă mingile!

Joc solit etalat de Simona Halep în game-ul şase. Românca se impune la 15.

Halep îi ”fură” serviciul cehoaicei, în game-ul cinci.

Kristyna Pliskova reuşeşte să câştige game-ul patru la zero, pe serviciul Simonei Halep.

Jucătoarea din România mult mai dezinvoltă în game-ul trei.

Simona Halep pierde primul game. Pliskova îşi face serviciul.

A început partida Simonei Halep!

Meciul Simonei Halep este al treilea de pe terenul central, după două întâlniri la simplu masculin, urmând să aibă loc în jurul 01:00.

Tot în noaptea de vineri spre sâmbătă, Irina Begu o va întâlni pe sora geamănă a Kristynei, Karolina Pliskova, locul 5 WTA şi cap de serie 5, în al patrulea meci de pe terenul trei.

În al doilea meci de pe terenul 8, Mihaela Buzărnescu şi sportiva franceză Alize Cornet vor întâlni în primul tur la dublu perechea Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova (Cehia), favorită 6.

Afla mai multe despre: pliskovasimona halepsiniakovaindian wellsalize cornet