Situaţia lui Şumducă se complică! Încă un eşec pentru Kayserispor în campionatul Turciei

Formaţia Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică şi la care evoluează Silviu Lung Jr. şi Cristian Săpunaru, a fost învinsă, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-1, de Istanbul Başakşehir, în etapa XXX a campionatului Turciei.

Golurile gazdelor au fost marcate de Visca ’28, Arda ’66 şi Elia ’90. Pentru Kayserispor a înscris Umut Bulut, în minutul 54. Lung şi Săpunaru au fost integralişti la oaspeţi, iar William de Amorrim şi Fernando Boldrin au jucat până în minutul 80, respectiv minutul 68.

Kayserispor ocupă locul şase în clasament, cu 44 de puncte, iar Istanbul Başakşehir este lider, cu 62 de puncte.

Afla mai multe despre: kayserispormarius sumudicaturcia