Spania, ce performanţă! De numai două ori în istoria lor au păţit asta italienii

Spania a făcut o primă repriză excelentă pe San Siro, contra Italiei.

Ferran Torres, atacantul formaţiei Manchester City, a marcat cele două goluri ale formaţiei spaniole în prima repriză a jocului de pe San Siro.

A fost pentru a treia oară în istorie când Italia a primit două goluri în prima repriză pe teren propriu, şi a fost condusă, într-un meci care nu este amical.

Prima dată s-a întâmplat în octombrie 1983, când Suedia a condus cu 2-0 la pauză în Italia. Meciul s-a terminat 3-0 pentru suedezi.

A doua oară s-a întâmplat în octombrie 1992. Elveţia a condus-o pe Italia după prima repriză cu 2-0, dar partida s-a terminat 2-2.

Ferran Torres, autorul celor două goluri din prima repriză a meciului cu Italia, a marcat acum un an un hattrick cu Germania. El are 12 goluri marcate în primele 21 de meciuri în care a evoluat pentru prima reprezentativă a Spaniei.

Afla mai multe despre: ferran torres