Spurs l-a transferat pe Bale, dar rămâne sub influenţa lui SONaldo. Victorie categorică pentru Mourinho în etapa a doua

Premier League

Formaţia Tottenham Hotspur a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-2, echipa Southampton, într-un meci din etapa a doua a campionatului Angliei.

Deşi a început prost partida cu Southampton, Tottenham s-a impus la final categoric, după o prestaţie fantastică a sud-coreeanului Son Heung Min. Gazdele au deschis scorul prin Danny Ings, dar chiar înainte de pauză, Son a finalizat cu sânge rece un contraatac.

A urmat o parte secundă care a aparţinut echipei lui Mourinho în totalitate. Son a recidivat în minutul 47, apoi tot el a punctat pentru trei şi patru la unu. Harry Kane a reuşit primul său gol din acest sezon în minutul 81, iar gazdele au mai punctat o dată prin Ings, din penalty, în minutul 90.

În etapa viitoare, Tottenham primeşte pe teren propriu vizita celor de la Newcastle. Son este noul golgheter al campionatului, cu 4 goluri, la fel de multe ca vârful lui Everton, Calvert Lewin.

Afla mai multe despre: sontottenham