Surpriză la Wimbledon! Tsitsipas a fost eliminat de Eubanks. Sabalenka a defilat cu Alexandrova şi merge în sferturi

Jucătoarea belarusă de tenis Arina Sabalenka s-a calificat, luni, în sferturi la Wimbledon, după victoria cu rusoaica Ekaterina Alexandrova, scor 6-4, 6-0.

Meciul a durat o oră şi 11 minute, iar Sabaleka va evolua în sferturi cu americanca Madison Keys. La masculin, americanul Christopher Eubanks, 27 de ani, care câştigase doar nouă meciuri în circuitul ATP înainte de 2023, l-a eliminat luni după-amiază pe Stefanos Tsitsipas în optimi. El s-a impus, scor 3-6, 7-6(4), 3-6, 6-4, 6-4), în trei ore şi 7 minute de joc.

Afla mai multe despre: tsitsipas