Uluitor! Gladbach - Bayern 5-0, în Cupa Germaniei. Super echipa lui Naggelsmann, distrusă

Bayern Munchen

Un scor de 5-0 într-un meci al lui Bayern este un lucru aproape comun, însă nu şi să piardă echipa bavareză la acest scor.

Borussia Monchengladbach a reuşit această performanţă, după un meci în care Bayern a fostr umilită, pur şi simplu, deşi a aliniat cel mai bun unsprezece cu putinţă. Alb verzii au deschis scorul după 73 de secunde de la startul partidei printr-o apărare adormită a bavarezilor.

După un sfert de oră s-a făcut 2-0: Bensebaini şi-a început recitalul cu primul gol stagional.

Imediat a făcut şi dubla, după un penalty l-a care l-a ridiculizat pe marele Neuer. La cabine s-a intrat cu 3-0, dar Bayern nu s-a trezit nici după pauză, aşa că Embolo a înscris şi el o dublă şi a stabilit scorul final, unul incredibil, 5-0 pentru Gladbach.

Afla mai multe despre: bayerngladbachcupa germaniei