Un nou meci de coşmar pentru Bayern! Borussia Dortmund a câştigat pe Allianz în Bundesliga după 10 ani. Leverkusen este aproape campioană

Bundesliga

Bayern Munchen a fost învinsă sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 2-0, de către Borussia Dortmund, în etapa a 27-a din Bundesliga.

Leroy Sane şi Harry Kane au ratat pentru Bayern în startul meciului, dar scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Karim Adeyemi, în minutul 10. A urmat reuşita lui Julian Ryerson, în minutul 83, şi Borussia îşi majora avantajul. Golul lui Harry Kane din minutul 89 a fost anulat de arbitru pentru ofsaid şi Borussia Dortmund s-a impus la Munchen cu 2-1.

Elevii lui Edin Terzic au 53 de puncte şi sunt pe locul 4 în Bundesliga, în timp ce Bayern este pe locul secund, cu 60 de puncte, la 13 puncte de lider, Bayer Leverkusen.

• Leipzig – Mainz 0-0
  • Partidele Augsburg – FC Koln, Stuttgart – Heidenheim şi Bochum – Darmstadt se vor disputa duminică.

Afla mai multe despre: bundesligabayernborussia