Un stranier este în formă maximă! Hat-trick în decurs de doar 29 de minute pentru fotbalistul român

Fotbalistul echipei Doxa Katokopia, Paul Batin, a înscris trei goluri în meciul câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-0, în faţa formaţiei Ermis Aradippou, în play-out-ul campionatului Ciprului.

Batin a înscris în minutele 53, 74 (penalti) şi 82. Primul gol a fost marcat de Benjamin Akoto Asamoah, în minutul 5.

Paul Batin a jucat până în minutul 85.

Răzvan Tincu şi Bogdan Mitrea, ceilalţi doi români de la Doxa, au evoluat pe toată durata partidei.

În clasamentul play-out-ului, Doxa ocupă locul doi, cu 27 de puncte, iar Ermis este pe ultima poziţie, cu 13 puncte. Pe primul loc este Anorthosis, cu 32 de puncte.

Afla mai multe despre: batin