Universitatea Cluj a reuşit surpriza campionatului la handbal feminin. Fetele din Cluj au învins Gloria Bistriţa la un gol

Sporturi

Corina Cordoş a marcat golul victoriei pentru echipa din Cluj cu două minute şi jumătate înainte de final.

Fetele de la U Cluj au reuşit cea mai mare surpriză din actuala stagiune a Ligii Naţionale feminine de handbal. Acestea au învins pe Gloria Bistriţa cu 25-24 într-un final de meci în care jucătoarele din Bistriţa au marca un singur gol în 15 minute.

U Cluj, formaţie clasată pe ultima poziţie în campionat, avea o cotă de 19 la câştigarea partidei. La pauză, Gloria conducea la 3 goluri diferenţă. Această diferenţă de 3 goluri s-a menţinut până în minutul 45. De la scorul de 23-20 pentru Gloria, fetele de la U Cluj au marcat de 5 ori în timp ce Gloria o singură dată. U Cluj a avut un singur portar pe bancă. Corina Cordoş a marcat golul victoriei pentru echipa din Cluj cu două minute şi jumătate înainte de final.

U Cluj rămâne pe ultima poziţie în Liga Naţională feminină cu 2 puncte.