Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 1-0. Victorie cu multă suferinţă! Baiaram a marcat pentru olteni, Pigliacelli a apărat un penalty

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu scorul de 1-0. Singurul gol al meciului a fost marcat de Baiaram în minutul 55. Cu 15 minute înainte de final, Mirko Pigliacelli a apărat penalty-ul executat de Nacer Chamed.

LIVE VIDEO Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş 1-0 (Baiaram 55)

CSU Craiova: Pigliacelli - Şt. Vlădoiu, V. Găman, Screciu, N. Bancu - Nistor, Fedele, Vînă - Gustavo, J. Markovic, Cîmpanu
Rezerve: Lazar - Vătăjelu, M. Constantin, Bălaşa, Mateiu, Căpăţînă, V. Constantin, Bairam, Koljic.

Gaz Metan: Vâlceanu - Gabriel, Yuri, Matricardi, Velisar - Izata, I. Filip, Iancu - Grădinaru, Irobiso, Deaconu
Rezerve: Buzbuchi, Trif, Alceus, Chamed, Horşia, Morar, Sarr, Lixandru, Horj

STADION: „Complex Sportiv Craiova”

ARBITRU: Iulian Dima / A1: Andrei Constantinescu; A2: Alexandru Vişan

Final de meci, după şapte minute de prelungire. CS Universitatea Craiova câştigă cu scorul de 1-0.

Min 88. Izata (Gaz Metan Mediaş) este eliminat. L-a lovit pe Mateiu de la Universitatea Craiova

Min 78. Pigliacelli!! Italianul apără lovitura de la 11m executată de Nacer Chamed

Min 76. Penalty pentru Gaz Metan. Adama Sarr este faultat de Screciu

Min 69. Gol marcat de Gaz Metan, dar anulat pentru offside. Irobiso a fost surprins în poziţie neregulamentară.

Min 65. Ocazie mare Gaz Metan! Mingea reluată cu capul de medieşeni este scoasă de pe linia porţii de Cîmpanu, iar Pigliacelli a prins.

Min 55. GOOOOL! Universitatea Craiova deschide scorul prin Baiaram! La zece minute de la intrarea pe teren, fotbalistul oltenilor profită de mingea aşezată perfect de Gustavo şi de insistenţa lui Markovic şi marchează elegant

Min 53. Atac superb al oltenilor. Nistor şi Gustavo au construit excelent în flancul drept, dar la centrarea lui nu poate ajunge Markovic

Min 50. Ocazie Craiova! Şutul lui Cîmpanu trece pe lângă poartă

Min 47. O nouă încercare a lui Bancu! Şutul căpitanului gazdelor trece puţin peste poartă

Min 46. A început partea a doua

Min 45. Bancu trage de la 20 m, dar Vâlceanu reţine fără probleme. A fost al doilea şut pe spaţiul porţii

Min 43. Minge preluată în careu de Markovic, dar atacantul este blocat în ultimă instanţă de Matricardi

Min 37. Preluare frumoasă a lui Fedele, cu om în spate, dar şutul său trece pe lângă poartă.

Min 24. Ocazie Universitatea Craiova! Gustavo a fost aproape de deschiderea scorului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă. Micuţul jucător a reluat cu capul!

Min 20. Corner la poarta gazdelor, centrarea lui Ronaldo Deaconu este bâlbâită de defensiva olteană, care înlătură în cele din urmă pericolul

Min 10. Început echilibrat de meci la Craiova. Gazdele controlează deja mijlocul terenului

Min 1. A început duelul din Bănie

Universitatea Craiova vine cu moralul la pâmănt după eşecul din deplasare cu UTA Arad, scor 0-1. Oltenii în actualul sezon au înregistrat o singură victorie, cu FC Voluntari, scor 3-0.

Meciul de azi va avea loc pe stadionul „Ion Oblemenco” din Craiova.

De cealaltă parte, Gaz Metan a pierdut ultimele două confruntări din Liga I, un 1-2 cu FCSB şi o înfrângere cu FC Botoşani, scor 0-1.

Arbitrul partidei este Iulian Dimi, care va fi ajutat de Andrei Constantinescu şi Alexandru Vişan.

Afla mai multe despre: universitatea craiovagaz metanliga 1