”Valentin Mihăilă e Batman”! Presa din Italia a fost cucerită de fotbalistul român

Serie A

Valentin Mihăilă (21 de ani) a avut o prestaţie foarte bună în meciul dintre Parma şi Cremonese, scor 1-2, care a contat pentru etapa 4 din serie B.

Presa din Italia are doar cuvinte de laudă la adresa românului.

Titular, Mihăilă a înscris unicul gol al trupei sale.

”Imposibil de oprit. În prima repriză, toate ocaziile de gol au fost create la acţiunile sale în viteză şi a ratat singur cu portarul.

E devastator şi după pauză, depăşeşte orice adversar. Reuşeşte sădea gol şi trece chiar pe lângă egalare”, au scris cei de la parmalive.com.

• 7,5 a fost nota primită de Mihăilă din partea celor de la parmalive.com

”Dacă Buffon e Superman, Mihăilă e Batman! Este unicul care nu renunţă vreodată. El a redus din handicap, a alergat nonstop”, au scris cei de la parmapress24.it.

În clasament, Parma este doar pe locul 8, cu 7 puncte adunate în primele patru runde.

Mihăilă a fost transferat de Parma în 2020, pentru 9.1 milioane de euro. Românul a marcat cinci goluri în cele 18 partide oficiale disputate până acum în tricoul italienilor.

Valentin Mihăilă a marcat, dar Parma a pierdut! Pe ce loc se află echipa românilor în Serie B

Afla mai multe despre: valentin mihailaserie a