Victorie pentru Genk în Belgia! Jucătorul care l-a înlocuit pe Ianis Hagi a marcat o "dublă"

Genk a câştigat duminică, un meci din etapa cu numărul 10 din prima ligă din Belgia. Din păcate, golurile au venit după ce Ianis Hagi a ieşit de pe teren.

Genk era condusă pe teren propriu, 0-1, de Mouscron în momentul în care Ianis Hagi a părăsit terenul, în minutul 61. Înlocuitorul său, nigerianul Onuachu a înscris o "dublă" în minutele 75 şi 90+8 şi a adus astfel victoria echipei sale.

Genk este pe locul 5 în Belgia, la egalitate cu alte patru echipe. Ianis Hagi a fost convocat la echipa naţională de Cosmin Contra pentru meciurile cu Insulele Feroe şi Novergia din campania de calificare la Campionatul European de anul viitor.

Afla mai multe despre: ianis hagigenk