Victorie pentru olteni în primul amical al iernii! Cristea, debut cu gol - Reuşită senzaţională pentru Mihăilăgalerie foto

Craiova s-a impus în primul amical al iernii, scor 2-1, în faţa grupării Adana Demirspor, din liga secundă a Turciei. Titluarizat de Devis Mangia, Andrei Cristea a avut nevoie de doar 11 minute pentru a-şi trece numele pe lista marcatorilor şi a reuşit primul său gol la Craiova. A doua reuşită a venit în minutul 61, când Mihăilă a şutat imparabil din colţul careului mare. Mingea şutată cu efect s-a oprit în vinclul porţii adverse. Până la final, Adana a redus din handicap, iar scorul final a fost 2-1.

• Craiova - Adana Demirspor 2-1 (A. Cristea 11, Mihăilă 61)

Valentin Mihăilă - minutul 61

Andrei Cristea - minutul 11

Echipa de start

Craiova: L. Popescu - Dimitrov, Donkor, T. Ferreira - Bărbuţ, Bic, Mateiu, Bancu - N. Rocha, A. Cristea, Mitriţă

#LIVE: Universitatea Craiova - Adana Demirspor

Publicată de Universitatea Craiova pe Duminică, 13 ianuarie 2019

UPDATE | La meci este prezent şi selecţionerul Cosmin Contra. Acesta e prezent în Antalya alături de secunzii săi pentru a urmări toate echipele din Liga 1 aflate în cantonament în Turcia.

UPDATE | Mereu cu zâmbetul pe buze, Devis Mangia e gata de primul meci al anului pentru Craiova.

Oltenii vor mai disputa două amicale în Antalya:

Craiova - FC Vorskla Poltava (locul 5 în prima ligă din Ucraina), 19 ianuarie 2019, ora 17:00 (16:00 - ora României)

Craiova - Ferencvárosi Torna Club (locul 1 în Ungaria), 25 ianuarie 2019, ora 17:00 (16:00 - ora României)

Afla mai multe despre: craiovaamicalvideoamical craiova