Victorii identice pentru Bayer Leverkusen şi Bayern Munchen. Lider surpriză în Bundesliga | VIDEO

Bundesliga

Bayer Leverkusen şi Bayern Munchen au reuşit victorii identice în Bundesliga. Ambele echipe şi-au câştigat meciurile cu scorul de 3-0.

Leverkusen - Koln 3-0

Bayer Leverkusen a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-0, fornaţia FC Koln şi a devenit lider în Bundesliga.

Meciul de pe BayArena a fost dominat fără probleme de echipa condusă de Xabi Alonso, care şi-a securizat victoria prin cele trei goluri înscrise de Jonas Hofmann (22), Jeremie Frimpong (32) şi Victor Boniface (67).

Astfel, Leverkusen este lider în Bundesliga, cu 19 puncte, cu un punct mai mult decât ocupanta locului secund, VfB Stuttgart.

Bayern Munchen - Freiburg 3-0

În aceeaşi etapă a şaptea din campionatul Germaniei, Bayern Munchen a învins-o pe Freiburg, scor 3-0.

Pe Allianz Arena, Bayern a condus cu 2-0 la pauză, prin golurile reuşite de Kingsley Coman (12) şi Leroy Sane (25).

Bavarezii nu au mai forţat în repriza secundă, au mai înscris un singur gol, prin Coman (85), şi sunt pe locul 3 în clasament, cu 17 puncte.

Lider este Bayer Lekerkusen, iar între cele două se situează Stuttgart, cu 18 puncte. Locul 4 este ocupat de Dortmund, cu 17 puncte.

Afla mai multe despre: bundesligabayer leverkusenbayern munchen