VIDEO | A avut bilet? Final incredibil de meci în Australia. Un portar a comis-o rău de tot şi şi-a îngropat echipa în ultima fază

Două dintre cele mai slabe echipe din prima ligă a Australiei s-au întâlnit în etapa a 16-a. Aflate în subsolul clasamentului, Brisbane Roar şi Western Sydney le-au oferit fanilor un meci cu patru goluri.

Deşi a condus încă de la pauză cu 2-0, Western Sydney n-a obţinut toate cele trei puncte în meciul cu Brisbane Roar. Gazdele au redus din diferenţă în minutul 90+2, prin Mikkelsen, apoi au dat mare lovitură.

Ce-i drept, şi cu ajutorul portarului de la Western Sydney. Deşi nu era presat de nimeni, Janjetovic a ezitat şi n-a ştiut cum să procedeze cu o minge extrem de uşoară. A scăpat-o în corner, iar din acea fază, cu tot cu portarul în careul advers, Brisbane a egalat în ultima fază a meciului.

Afla mai multe despre: australiabrisbanesydney