VIDEO | Accidentare stupidă pentru Alex Telles! Cum poate rata sfertul cu Liverpool din Champions League

Fundaşul s-a accidentat chiar în momentul în care se pregătea să bată o lovitură de la 11m. După ce a înscris a rămas întins pe gazon urlând de durere.

Sud-americanul de 26 de ani a adus egalarea pentru Porto în deplasarea de la Braga, una pe care sfertfinalista Ligii Campionilor a câştigat-o cu 3-2 după un alt gol înscris din penalty. Telles nu a mai putut continua partida şi a fost schimbat imediat după execuţia de la punctul cu var. Fotbalistul ar putea lipsi inclusiv la primul meci contra lui Liverpool din sferturile Ligii Campionilor programat pe 9 aprilie. Porto este din nou lider după victoria de la Braga, dar ar putea ceda şefia dacă Benfica se impune în faţa celor de la Tondela în această etapă.

Afla mai multe despre: portoalex tellesaccidentareliverpoolliga campionilorbraga