VIDEO | Acesta este primul gol reuşit în preliminariile Cupei Mondiale din 2022! Un mongol a trimis mingea direct în vinclu

Căpitanul Mongoliei a deschis scorul în partida contra celor din Brunei, prima din cadrul calificărilor turneului final de peste trei ani.

Norjmoogiin Tsedenbal, fotbalistul cu nume greu de pronunţat, a înscris dintr-o lovitură liberă în minutul 10 al partidei jucate la Ulan Bator. A fost prima manşă a barajului care trimite câştigătoarea în faza a doua a preliminariilor asiatice pentru CM. Mongolia a câştigat cu 2-0 în final după ce Nyam Osor a marcat în minutul 69. Returul se va juca marţea viitoare în Brunei.

Afla mai multe despre: cm 2022preliminariimongoliatsedenbalprimul gol