VIDEO | ACS Poli Timişoara - Poli Iaşi 1-2. Platini şi Cristea o trimit pe Dinamo pe locurile de play-out!

Fotbal intern

CSM Poli Iaşi a reuşit să se impună cu scorul de 2-1 în meciul de la Timişoara, cu ACS Poli. Moldovenii au marcat cele două goluri în prima repriză, prin Cristea şi Platini. Bănăţenii au redus din diferenţă târziu, în minutul 88, prin Vaşvari, care a executat cu calm o lovitură de la 11 metri.

LIVE | ACS Poli Timişoara - Poli Iaşi 1-2 (Vaşvari 88 / Platini 11, Cristea 26)

ACS Poli Timişoara: Straton - Ciucur, Khubutia, Melinte, Oliva - Vaşvari, Artean - Bîrnoi, Munteanu, Popovici - Drăghici.

Poli Iaşi: Rusu - Bosoi, Frăsinescu, Mihalache, Panţîru - Cioinac, Qaka - Platini, Zaharia, Jo - A. Cristea

Min 88. GOOOOOOL Timişoara. Vaşvari reduce din diferenţă de la punctul cu var.

Min 26. GOOOOOOL Iaşi! Căpitanul Andrei Cristea majorează diferenţa. În acest moment, Dinamo este în play-out!

Min 11. GOOOOOOL Iaşi! Platini deschide scorul pe Dan Păltinişanu!