VIDEO | Alexandru Băluţă a marcat un nou gol în campionatul Cehiei. Merita să fie convocat la echipa naţională?

Mijlocaşul ofensiv român legitimat la Slovan Liberec a punctat, din nou, în campionatul Cehiei, vineri, în partida de pe terenul celor de la Slovacko.

Fostul jucător al celor de la "U" Craiova şi FC Viitorul Constanţa a înscris în minutul 43, la scorul de 2-0 pentru adversara de la Slovacko. Jucătorul în vârstă de 26 de ani este la al doilea gol consecutiv marcat, după reuşit de etapa trecută cu Ceske Budojovice, câştigată de Liberec cu 4-2.

Partida dintre Slovacko şi Slovan Liberec este în curs de desfăşurare, în repriza secundă. Scorul este acelaşi, 2-1 pentru Slovacko.

Alexandru Băluţă nu a fost convocat pentru dubla pe care naţionala României o va disputa în compania celor de la Insulele Feroe (12 octombrie, ora 19:00,  la Tórsvøllur, Torshavn)) şi Norvegia (15 octombrie, ora 21:45, pe Arena Naţională, Bucureşti, fără spectatori), din preliminariile Campionatului European din 2020.

Afla mai multe despre: fotbal